Ανακοινώσεις

Το σχολείο μας θα λειτουργεί κάθε Πέμπτη (19:15-21:00) κατά τους μήνες Ιούλιο και Αύγουστο.

Από 1η Σεπτεμβρίου το Λύκειο θα λειτουργεί καθημερινά.

Από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι οι διαδικασίες για την υποβολή των Μηχανογραφικών Δελτίων (Μ.Δ.) 2017 ξεκινούν από την Τετάρτη 21-6-2017 και ολοκληρώνονται την Παρασκευή 14-7-2017.

Πιο συγκεκριμένα οι υποψήφιοι που ενδιαφέρονται να υποβάλουν Μ.Δ. θα απευθυνθούν στο Λύκειό τους από την Τετάρτη 21 Ιουνίου και μετά για να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password).

popular

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα των τελικών ενδοσχολικών εξετάσεων από 11/5/2017 ως  26/5/2017

Οι εξετάσεις αρχίζουν στις 7:00 μμ. και έχουν διάρκεια 2 ώρες, Η Β και Γ τάξη κάποιες μέρες δίνουν δύο μαθήματα. Το δέυτερο μάθημα ξεκινάει στις 9:00 μ.μ. (ή νωρίτερα όταν ολοκληρωθεί η εξέταση του πρώτου μαθήματος)

Με στόχο την έγκαιρη και εύρυθμη λειτουργία των σχολικών μονάδων κατά το σχολικό έτος 2017-2018, το ΥΠ.Π.Ε.Θ. επιδιώκει να έχει από τον μήνα Ιούλιο την ακριβή εικόνα των αναγκών σε διδακτικό προσωπικό προκειμένου να εξασφαλίσει την έγκαιρη κάλυψη όλων των ελλείψεων.

Επομένως, με εγκύκλιό του ενημερώνει ότι οι εγγραφές θα πραγματοποιηθούν κατά τον μήνα Ιούνιο σε όλες τις τάξεις Γυμνασίου, ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ., ώστε να δημιουργηθούν τα τμήματα γενικής παιδείας, μαθημάτων επιλογής, ομάδων προσανατολισμού, τομέων και ειδικοτήτων στο τέλος του τρέχοντος σχολικού έτους.

hot

Ανακοινώθηκε από το Υπουργείο Παιδείας το πρόγραμμα των πανελλαδικών εξετάσεων 2017. Ακολουθεί η σχετική ανακοίνωση και ο πίνακας με τα εξεταζόμενα μαθήματα ανά προσανατολισμό καθώς και τα ειδικά μαθήματα.