Ανακοινώσεις

Το σχολείο μας,  κατά τους θερινούς μήνες: Ιούλιο και Αύγουστο, θα είναι ανοικτό για οποιαδήποτε εργασία κάθε Πέμπτη.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων σας εύχονται:

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!

Σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα του Υπουργείου Παιδείας, συνεχίζονται από Δευτέρα 25-06-18 έως Παρασκευή 29-06-18 οι Ηλεκτρονικές Εγγραφές στο Εσπερινό Λύκειο από μαθητές/τριες που δεν υπέβαλαν αίτηση στην Α' Φάση για λόγους ανωτέρας βίας.

Επίσης είναι δυνατή η τροποποίηση των Ηλεκτρονικών Αιτήσεων Εγγραφής -Δηλώσεων Προτίμησης που έγιναν στην Α' Φάση μόνο νια μαθητές/τριες που απορρίφθηκαν στη δεύτερη εξεταστική περίοδο του Ιουνίου.

Από την Δευτέρα 25/6/2018 εως την Παρασκευή 29/6/2018, οι μαθητές/τριες του σχολείου μας θα μπορούν να παραλάβουν τα Απολυτήρια και τους Ελέγχους Επίδοσης. Υπενθυμίζουμε ότι οι τελειόφοιτοι (αν δεν έχουν φέρει ήδη) θα πρέπει να έχουν μαζί τους και μια φωτογραφία για το απολυτήριό τους.

Μετά από την παραπάνω προθεσμία και για τους μήνες Ιούλιο - Αύγουστο το σχολείο θα είναι ανοικτό μια φορά την εβδομάδα σε μέρες και ώρες που θα ανακοινωθούν μέχρι το τέλος του μήνα.

Ξεκινούν από την Παρασκευή 22-6-2018 και ολοκληρώνονται την Δευτέρα 16-7-2018 οι διαδικασίες για την Υποβολή Μηχανογραφικών Δελτίων 2018.

Οι υποψήφιοι που ενδιαφέρονται να υποβάλουν Μ.Δ. θα απευθυνθούν στο Εσπερινό Λύκειο από την Παρασκευή 22 Ιουνίου και μετά για να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password). Με αυτόν τον προσωπικό κωδικό θα μπορούν να επισκέπτονται την ηλεκτρονική διεύθυνση http://exams.it.minedu.gov.gr, να μελετούν το Μ.Δ. και σε πρώτο στάδιο να κάνουν κάποιες προσωρινές προτιμήσεις (Προσωρινή Αποθήκευση).

Σήμερα Πέμπτη 31/05 έληγε η προθεσμία για τις εγγραφές στα γυμνάσια και τα λύκεια  της χώρας.

Με νεώτερη ανακοίνωση του υποργείου Παιδείας, παρατείνεται η προθεσμία για τις Ηλ. Εγγραφές - Μετεγγραφές έως την Τετάρτη 6 Ιουνίου 2018 και ώρα 22:00 (10.00 μ.μ.).