hot

Από την 3η Σεπτεμβρίου 2018 και ώρα 12:00 έως την 9η Σεπτεμβρίου 2018 και ώρα 24:00 η ηλεκτρονική πλατφόρμα e-eggrafes θα είναι σε λειτουργία προκειμένου να υποβληθούν κατ΄ εξαίρεση ηλεκτρονικές αιτήσεις εγγραφής - δηλώσεις προτίμησης για το Τριτάξιο Εσπερινό ΓΕ.Λ. από τους γονείς-κηδεμόνες των ανήλικων μαθητών/τριών και τους ίδιους τους/τις μαθητές/τριες, εάν είναι ενήλικοι/ες. Οι παραπάνω ηλεκτρονικές αιτήσεις εγγραφής - δηλώσεις προτίμησης υποβάλλονται για λειτουργούντα τμήματα.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ηλεκτρονική πλατφόρμα  e-eggrafes πατήστε εδώ

Με απόφαση του Υπουργού Παιδείας καθορίστηκε το Ωρολόγιο Πρόγραμμα των μαθημάτων της Β΄ τάξης του Τριτάξιου Εσπερινού Γενικού Λυκείου που θα ισχύσει από φέτος για όλους τους μαθητές. Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε στα Μαθήματα

Σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα του Υπουργείου Παιδείας, συνεχίζονται από Δευτέρα 25-06-18 έως Παρασκευή 29-06-18 οι Ηλεκτρονικές Εγγραφές στο Εσπερινό Λύκειο από μαθητές/τριες που δεν υπέβαλαν αίτηση στην Α' Φάση για λόγους ανωτέρας βίας.

Επίσης είναι δυνατή η τροποποίηση των Ηλεκτρονικών Αιτήσεων Εγγραφής -Δηλώσεων Προτίμησης που έγιναν στην Α' Φάση μόνο νια μαθητές/τριες που απορρίφθηκαν στη δεύτερη εξεταστική περίοδο του Ιουνίου.

Το σχολείο μας,  κατά τους θερινούς μήνες: Ιούλιο και Αύγουστο, θα είναι ανοικτό για οποιαδήποτε εργασία κάθε Πέμπτη.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων σας εύχονται:

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!

Ξεκινούν από την Παρασκευή 22-6-2018 και ολοκληρώνονται την Δευτέρα 16-7-2018 οι διαδικασίες για την Υποβολή Μηχανογραφικών Δελτίων 2018.

Οι υποψήφιοι που ενδιαφέρονται να υποβάλουν Μ.Δ. θα απευθυνθούν στο Εσπερινό Λύκειο από την Παρασκευή 22 Ιουνίου και μετά για να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password). Με αυτόν τον προσωπικό κωδικό θα μπορούν να επισκέπτονται την ηλεκτρονική διεύθυνση http://exams.it.minedu.gov.gr, να μελετούν το Μ.Δ. και σε πρώτο στάδιο να κάνουν κάποιες προσωρινές προτιμήσεις (Προσωρινή Αποθήκευση).